Do malowania farbami emulsyjnymi

Do malowania farbami olejnymi

Do malowania farbami akrylowymi

DO MALOWANIA FARBAMI DO OCHRONY DREWNA

malowanie Farbami emulsyjnmi

Walce do malowania farbami emulsyjnymi posiadają specjalistyczne poszycie. Absorbuje ono dużą ilość farby, aby z łatwością można było przenieść ją na malowaną powierzchnię. Ich dodatkową zaletą jest wyjątkowa odporność na ścieranie, umożliwiająca wielokrotne użycie

Podczas malowania farbami emulsyjnymi najlepiej sprawdzą się pędzle z naturalnego włosia. Każdy włos na końcu rozwarstwia się na dwie lub trzy cieńsze końcówki. Dzięki temu farba nie ocieka i można ją łatwo rozprowadzić na malowanej powierzchni.

Produkty przeznaczone do malowania farbami emulsyjnymi oznaczone są na etykietach i regale ekspozycyjnym kolorem żółtym.

malowanie Farbami olejnymi

Farby olejne, alkidowe, emalie na bazie rozpuszczalników żywicznych oraz niektóre lakiery charakteryzują się większą gęstością oraz lepkością. Tworzą one solidną i trwałą powłokę ochronną.

Walce przeznaczone do malowania tym typem farb wykonane zostały w technologii termofuzji. Dzięki temu są odporne na substancje chemiczne zawarte w farbach. Ich krótkie runo ułatwia naniesienie cienkiej warstwy farby na malowaną powierzchnię oraz uzyskanie gładkiego i jednolitego efektu. Podczas malowania farbami olejnymi najlepiej sprawdzą się pędzle z naturalnego włosia. Rozpuszczalnikowa baza farby nie wpływa na jego strukturę, dzięki czemu pędzel zachowuje odpowiedni kształt i elastyczność.

Produkty przeznaczone do malowania farbami olejnymi oznaczone są na etykietach i regale ekspozycyjnym kolorem czerwonym.

malowanie Farbami Akrylowymi

Szybkoschnące farby akrylowe są stosunkowo rzadkie i pozostawiają cienką powłokę, dlatego zdarza się, że konieczne jest nałożenie kilku warstw.

Wybierając walec odpowiedni do malowania farbami akrylowymi, należy pamiętać, by miał on krótkie runo, które pozwoli na gładkie i równomierne pomalowanie powierzchni bez pozostawiania śladu. W przypadku tych farb niezbędne jest zastosowanie pędzli z mieszanką włosia naturalnego i sztucznego. Pomaga ona jednocześnie nanosić i rozprowadzać rzadkie farby, tworząc idealnie gładkie, jednolite powierzchnie.

Produkty przeznaczone do malowania farbami akrylowymi oznaczone są na etykietach i regale ekspozycyjnym kolorem niebieskim.

malowanie Farbami do ochrony drewna

Konserwacja drewna wymaga systematycznej ochrony, której celem jest zapewnienie trwałości oraz ładnego wyglądu.

Wiele elementów drewnianych posiada frezy lub inne ozdobne żłobienia, co utrudnia równomierne i dokładne położenie lakierobejcy. Dlatego podczas prac konserwujących drewno stosuje się wąskie pędzle. Najlepszy pędzel do malowania drewna składa się z mieszanki włosia naturalnego oraz sztucznego, w proporcji około 30:70. Włosie naturalne sprawia, że farba dobrze trzyma się pędzla. Włosie syntetyczne zapewnia odpowiedni kształt i sprężystość.

Do malowania środkami ochrony drewna można też stosować wąskie walce malarskie o specjalnym poszyciu z MIKROFIBRY, która powoli przenosi lakier, bejcę lub lakierobejcę na malowaną powierzchnię.

Produkty przeznaczone do malowania drewna oznaczone są na etykietach i regale ekspozycyjnym kolorem brązowym.

POZNAJ WIĘCEJ PRODUKTÓW Z NASZEJ BOGATEJ OFERTY